Slávnostný akt pri príležitosti 10. výročia vzniku Základne stacionárnych KIS Trenčín 1.7.2009 – 1.7.2019


Slávnostný akt pri príležitosti 10. výročia  vzniku Základne stacionárnych KIS Trenčín 1.7.2009 – 1.7.2019 Dňa 1. júla 2019 oslávila Základňa SKIS 10 rokov od svojho založenia. V tejto jednej vete je ukrytých množstvo životných príbehov, udalostí, zážitkov a spomienok…

Pri tejto slávnostnej príležitosti sa konal v priestoroch Posádkového klubu v Trenčíne slávnostný ceremoniál za účasti príslušníkov ZaSKIS a pozvaných hostí.

Veliteľ základne plukovník Ing. Peter SCHVARCBACHER poďakoval príslušníkom ZaSKIS za doterajšie plnenie náročných úloh a vyjadril spokojnosť s jej desať ročným pôsobením v Ozbrojených silách SR. V príhovore zdôraznil dynamiku a flexibilitu pri riešení náročných úloh v zabezpečení KIS.

Pri príležitosti osláv vzniku základne boli udelené príslušníkom ZaSKIS z úrovne Náčelníka GŠ Ozbrojených síl SR vojenské medaile a odznaky. Veliteľ základne udelil pozvaným hosťom pamätné dary, plakety a pamätné listy .

Na záver slávnostného zhromaždenia veliteľ základne zdôraznil veľkú zodpovednosť a hrdosť k hodnotám v oblasti poslania a pôsobenia príslušníkov KIS, ako aj pri zachovaní dobrého mena základne v rezorte pri plnení každodenných špecifických a náročných úloh.

Slávnostný akt 10. výročia vzniku Základne SKIS spečatil náčelník štábu pre podporu operácií GŠ Ozbrojených síl SR plukovník Ing. Ferdinand MURÍŇ, PhD. a veliteľ ZaSKIS svojim podpisom v kronike základne.


Foto1Foto1Foto1

Autor: nrtm. Richard DOBIÁŠ , Foto: npor. Ing. Ľubomír Mulinka - Dátum: 02.07.2019
Čítanosť: 7461
Verzia pre tlač

Skočiť na menu